Hakkımızda

Hakkımızda

Tuna Akvaryum olarak 15 yıldan uzun suredir akvaryum imalatı yapmaktayız.

Akvaryum imalatı hayatımıza 1995 yılında Bursa’da başladık. Küçük ölçülerde çerçeveli tropikal tür akvaryumları imalat yaşantımızın ilk akvaryum imalatları oldu.

2000-2005 yılları arasında imalatlarımıza 5 yıl süre ile ara verdik. Ancak akvaryum imalatı sektöründe nitelikli ve işçilikli üretim konusunda yaşanan eksiklikleri gördük. Sektöre yeni modeller ve farklı mobilya seçenekleri sunmak, hobici arkadaşlarımıza yenilikler sunabilmek amacıyla yeni üretim tekniklerimizle yeniden akvaryum imalatlarımıza başlama kararı aldık.

2005 yılında Tuna Akvaryum’u İstanbul Maltepe’de profesyonel anlamda hizmet verebilecek bir akvaryum imalat atölyesi olarak kurduk. 65 m2 üretim alanıyla butik tarzda ve kişilere özel akvaryum imalatlarımıza başladık. Petshop ve üretimhane kurulumları yaptık. Özellikle büyük hacimli akvaryum projelerimizle, temiz işçiliğimiz ve güvenilir imalatlarımızla müşterilerimizin beğenisini kazandık.

2007 yılında alüminyum çerçeveli ekonomik seri akvaryumlarımızı portföyümüze ekledik ve petshoplara ürün tedarik etmeye başladık. Özel ölçü imalatlarımızda Türkiye de ilk defa membran kaplama mobilya üretimlerimize başladık…

2009 yılında ise mevcut atölyemizi daha da büyüterek 185 m2’lik üretim alanına ulaştık. Petshoplara yönelik seri imalat çalışmalarımızı çeşitlendirdik. Mobilya sehpalı ve ahşap çerçeveli 2 farklı ölçüde seri imalatlarımıza başladık. Ekonomik seri akvaryum portföyümüzü 3 farklı model ekleyerek 9 seriye çıkardık. Mini serilerimizi geliştirdik ve petshoplarda satışa sunduk.

2010 yılında kendi plastik kapak kalıplarımızı yaptırdık ve plastik kapaklı akvaryum serilerimizi çıkardık. Türkiye’de ilk defa aquavitra, panoramik ve butik akvaryum serilerini çıkardık. Birçok büyük akvaryum projesi, petshop ve üretimhane kurulumu gerçekleştirdik. Türkiye’nin en modern ve profesyonel akvaryum balığı üretim tesislerini Bostancı ve Maltepe’de kurduk.

2013 yılında ekonomik mobilyalı akvaryumlarımızı tasarladık ve seri imalatına başladık. Kendi ürünlerimizi teşhir ettiğimiz showroom’umuzu hizmete açtık. 3D arka fon akvaryumlarımızı, fish SPA ünitelerimizi, özel mobilyalı akvaryumlarımızı sizlerin beğenisine sunduk.

2014 yılında mevcut atölyemizi daha da büyüterek 260 m2’lik üretim alanına ulaştık. Halen Maltepe’deki üretim tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Temiz ve garantili isçiliğimiz ile sektörde bilinen, aranan ve kaliteli bir marka haline geldik. Tüm akvaryum severlere önce hizmet etmeyi ve çözüm üretmeyi ilke edindik. Sektörde birçok konuda ilklere imza attık. Türkiye’de ilk ve tek Türk Ticaret Bakanlığı onaylı garanti belgeli akvaryum imalatımızla müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Hiçbir zaman takipçi ve taklitçi bir firma olmadık, her zaman sektöre yön veren, tasarımları ve uygulama teknikleriyle sektörde takip edilen bir firma olduk. İşimize gösterdiğimiz özen ve asla vazgeçmeyeceğimiz kaliteli ürün üretme tutkumuzdan hiçbir zaman taviz vermedik.

Biliyoruz ki, biz canlılarınızın yaşayacağı ortamları hazırlıyoruz. Canlılara duyduğumuz sevgi ve canlı yaşamına duyduğumuz saygı ise bizim için tüm değerlerin üzerinde gelmektedir.

Deniz DENİZER TUNA AKVARYUM